top of page
Search
  • John&Jane Tattoo

היכנסו לעולם הדיו: סגנונות קעקועים


בואו להכיר את הסגנונות המגוונים והעיצובים המרכיבים את תרבות הקעקועים התוססת. בין אם אתה חובב קעקועים שמחפש השראה או מישהו ששוקל את הקעקוע הראשון שלו, הפוסט הזה כאן כדי להדריך אותך. ממסורתי לניאו-מסורתי, ריאליזם ליפני, וצבעי מים למינימליסטיים, יש סגנון קעקועים שישקף את האישיות שלך.

לקעקועים היסטוריה ארוכה ומעניינת מאות שנים אחורנית, הם היו יותר מסתם דיו על העור; קעקועים הם צורה של ביטוי עצמי, סיפור ואמנות. יש להם את הכוח להעביר רגשות, לחגוג מורשת, תרבותית ולסמן אבני דרך משמעותיות בחיים.


סגנונות קעקועים


שוקלים לעשות קעקוע? ישנם אינספור סגנונות קעקוע לבחירה, כל אחד עם המאפיינים הייחודיים שלו. בין אם אתה מסורתי או מעדיף משהו מודרני ומופשט יותר, חקירת סגנונות קעקוע שונים יכולה לעזור להחליט על הקעקוע הבא. בואו נצלול לכמה מסגנונות הקעקוע הפופולריים ביותר:


1. סגנון קעקוע מסורתי: היסטוריה ומאפיינים


סגנון הקעקוע המסורתי, הידוע גם בשם אמריקאי מסורתי או אולד סקול, יש היסטוריה עשירה. מקורו בעולם המערבי בסוף המאה ה-19 והוא מאופיין בצבעים עזים (לרוב צהוב, ירוק ואדום) ומלאי חיים, קווי מתאר שחורים עבים ועיצובים איקוניים כמו עוגנים, לבבות ונשרים. קעקועים מסורתיים לרוב משדרים אסתטיקה על-זמנית וקלאסית, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית עבור אלה המחפשים מראה נוסטלגי או וינטג'.
2. סגנון קעקוע ניאו-מסורתי: אבולוציה ואלמנטים ייחודיים


סגנון קעקוע ניאו-מסורתי (Neo-Traditional) הוא גרסה מודרנית של הסגנון המסורתי, המשלב אלמנטים של טכניקות קעקוע מסורתיות ועכשוויות כאחד. הוא כולל פרטים מורכבים ומציאותיים יותר, פלטת צבעים רחבה יותר ודגש רב יותר על הצללה ומידות. קעקועים ניאו-מסורתיים מתארים לעתים קרובות חפצים או יצורים עם טוויסט גחמני או פנטסטי, המשלבים סמליות מסורתית עם יצירתיות אישית וביטוי אמנותי.
3. סגנון קעקוע ריאליזם: דיוקנאות מציאותיים ויצירות אמנות מפורטות

למי שמעריך את אמנות ההיפר-ריאליזם, סגנון קעקוע ריאליסטי מציע הזדמנות להנציח אנשים, חיות מחמד או חפצים האהובים עליהם בפירוט מדויק להפליא. סגנון זה משכפל את המראה של תצלומים או ציורים, ולוכד כל ניואנס ומרקם בדייקנות. קעקועי ריאליסטים דורשים אמן מיומן עם עין חדה לפרטים ושליטה בטכניקות הצללה ומיזוג כדי להשיג אפקט מציאותי. רוב הריאליזם נעשה בדיו שחור ו/או גריי-ווש (grey-wash), אך תוכלו למצוא גם ריאליזם צבעוני.

4. סגנון קעקוע יפני: סמליות עשירה וטכניקות מסורתיות

סגנון הקעקוע היפני, הידוע גם בשם אירזומי, הוא סגנון קעקועים שהחל לפני מאות שנים. הוא מאופיין בעיצובים מורכבים, צבעים עזים ומשמעויות סמליות חזקות. קעקועים יפניים מסורתיים כוללים לעתים קרובות יצורים מיתולוגיים כמו דרקונים, דגי קוי ועופות חול, כמו גם אלמנטים מהטבע כגון פריחת הדובדבן וגלים. אמני קעקועים יפניים משתמשים בטכניקות מסורתיות כגון הקשה ידנית או שימוש במקלות במבוק, והתוצאה היא קעקועים ייחודיים ומרשימים מבחינה ויזואלית. דבר נוסף שמבטא רבות קעקועים יפניים הם הנטייה להיות קעקועים גדולים, ורבות ייעשו עלש טחי גוף גדולים מאוד.

5. סגנון קעקוע בצבעי מים: צבעים עזים ומתזים אמנותיים

אם אתם מחפשים סגנון קעקוע הדומה לציור יפה בצבעי מים, אז סגנון הקעקוע בצבעי מים עשוי להיות הבחירה המושלמת עבורכם. סגנון זה מחקה את הזרימה והשקיפות של צבעי מים, ומשלב צבעים עזים ועבודת מכחול עדינה. קעקועים בצבעי מים כוללים לעתים קרובות עיצובים מופשטים או בהשראת הטבע, כגון פרחים, נופים או בעלי חיים. סגנון זה יכול להיות גם משולב עם סגנונות אחרים כדי להפיח בהם חיים.


6. ניו-סקול: כשדימיון וצבע נפגשים

קעקועי אסכולה חדשה משלבים בתוכם צבעים בוהקים, קווי מתאר וסוריאליזם. הם יכולים להיות בתלת-מימד, בעלי זוויות ייחודיות וצללים שיקפיצו אותם החוצה. לרוב יציגו דמויות למיניהן - בסגנון הזה הדימיון זה הגבול.

7. טרייבל או קעקועים שבטיים

יש שיגידו שלעשות טרייבל זה מיושן, אבל בעבר זה סגנון שהתנוסס המון על אנשים. קעקועים אלו הם בין הסגנונות העתיקים שקיימים ושומשו בתרבויות שונות לסמל ולסמן שייכות, אמונה, זהות, מעמד וכו'. הסגנון מאופיין בדיו שחור המייצר דפוסים בולטים של צורות זהות. אם בחרתם בסגנון זה וחשוב לכם - כדאי לבדוק את המשמעות של הסמל לפני שמתקעקעים.

8. בלאק וורק

אל תתנו למראה להטעות - בלאק וורק אינה עבודה קלה שמתאימה לכל מקעקע. קעקועים אלו ממלאים שטחי גוף גדולים ביו שחור אטום. החלמה של בלאק וורק תהיה לרוב ארוכה יותר מזו של קעקועי קווים.

9. דוט וורק

כשמם, מדובר בקעקועים שכל כולם עשויים מנקודות. אפשר לעשות מנדלות שונות מנקודות ואפשר אף ליצור תמונות שונות של בעלי חיים למשל (בד"כ משילוב בין סגנונות). הסגנון חדש יחסית, ודורש המון סבלנות מהמקעקע (וגם מהמקוקע), שכן עושים נקודה-נקודה, אבל התוצאות? שוות את זה. מתקבלים קעקועים עדינים ויפים.

10. רישום (Sketch)

מכירים את הציורים על דף בהם הקווים לא מדויקים ובודדים? זה בערך זה. הסגנון מאפשר לצייר כמעט כל דבר אבל במקום קווים אחידים מדויקים אתם תקבלו תמונה שאומרת חופש ושבירת כללים. אין קו שלא נמצא במקום - הכל אפשרי. והכי כיף? להוסיף צבעי מים לסגנון.

11. עבודת קווים (LineWork)

קעקועים שמורכבים מקווים בלבד - קווי מתאר בעצם, לרוב הקווים הם דקים ויוצרים קעקוע מדויק, נקי ומינימליסטי. אפשר לומר שקעקועי הפיין-ליין (FineLine) הם נגזרת בסגנון זה, אלו משלבים קווים דקים ועדינים, מכילים פרטים קטנים ויוצרים קעקוע עדין, מתאימים גם לכיתובים ושילוב עם סגנונות כמו דוט-וורק.

12. טראש פולקה


13. גאומטרי


14. מיקרו-ריאליזם
3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page